Su Kampanyası

COOB

Bir köyün, yüzlerce çocuğun susuzluğuna çare oluyoruz. Sen de kampanyamıza destek olur musun?
Her gün binlerce çocuk kirli sular sebebiyle hastalanıyor ve yüzlercesi hayatını kaybediyor. Bunu engellemek için bir şeyler yapabiliriz.

Dünya sağlık örgütünün (WHO) verilerine göre dünyada 2,1 milyar insanın evinde temiz su bulunmuyor ve 159 milyon kişi içme suyunu hijyen bakımından en kötü seviyedeki “yer üstü” sularından karşılıyor. Üstelik dünyanın pek çok ülkesinde insanlar yer üstü sularına ulaşmak için saatlerce yürümek zorunda.

Arıtılmamış sular kolera, dizanteri, hepatit A ve tifo gibi hastalıklara sebep oluyor. Her gün 5 yaş altı 700 çocuk bu hastalıklar sebebiyle ölüyor. Yapılan araştırmalara göre eğer önlem alınmazsa temiz su sorunu küresel bir krize dönüşecek. Genellikle az gelişmiş ülkelerde daha yaygın olan bu sorun, su arıtma cihazları ya da yer altı sularına ulaşmak gibi bazı alternatif yöntemlerle ortadan kaldırılabilir.

Bu soruna bir nebze olsun çözüm üretebilmek adına 10 çocuğun susuzluğuna çare olmak için bu kampanyayı başlattım. Desteklerinizle kampanyamı kısa süre içinde bitirip, minik bedenleri içilebilir temiz suya kavuşturmayı hedefliyorum.

Projemizi paylaşarak daha çok insana ulaşmamıza yardımcı ol!
Katkıda Bulunanlar

Cengiz Han Karaaslan

February 21, 2021

Amount Donated
£10.32

We believe in your voice and in the power of community!

Wouldn’t you want to help children in need? Starting a fundraiser is the easiest way to do so! You can reach your goals either as a group or individually. Be sure that children are our priority and we’ll make sure that the children most in need will receive your help. Whether you’re celebrating a special occasion, e.g. birth of your child, weddings, graduations or even a first day in a job/school, in memoriam for a loved one or just because, you can start your campaign today!

START YOUR CAMPAIGN

    How We Work In 4 Steps?