Su Kampanyası

Kalbi Selim

Kardeş ülke Pakistan'da bir köyün ve yüzlerce çocuğun susuzluğuna çare oluyoruz. Sen de kampanyamıza destek olur musun?
SADAKALARIN EN HAYIRLISI SU

Sa’d b. Ubâde (ra): “Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?” diye sorunca, Rasûlullah Efendimiz (sav): “İnsan ve hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamaktır. buyurdu.

Ebu Hureyre (ra)’den rivayet edildiğine göre, Rasûlullah Efendimiz (sav) şöyle buyurdu: “İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.”

Sizin sadaka-i cariyelerinizden biri de neden bir su hayratı olmasın. Zira Sa’d b. Ubâde’nin (ra) annesi vefat etmişti ve Rasûlullah Efendimiz’e (sav) gelerek: “Vefat eden annemin adına sadaka verebilir miyim?” diye sordu. Rasûlullah Efendimiz (sav) de: “Evet, verebilirsin” buyurdu. Sa’d: “Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?” diye sorunca, Efendimiz (sav): “İnsan ve hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamaktır.” buyurdu. Bunun üzerine Sa’d b. Ubâde’nin (ra), Medine’de annesi adına bir çeşme yaptırdı, o çeşme uzun süre insanlara ve hayvanlara hizmet etti.

Bizler de, Pakistan’da açılışına birlikte vesile olacağımız “KALBİ SELİM SU KUYUSU HAYRATI” projemize sadaka ve bağışlarınızı, desteklerinizi bekleriz.

Pakistan bizlerin en zor zamanında daima yanımızda olan insanların ülkesi ve  maalesef bu ülkede her yıl yüz binlerce çocuğun içilebilir temiz su kaynaklarının yetersizliği sebebiyle hastalandığı ve binlercesinin hayatını kaybettiği bir ülke. Açılışına vesile olacağınız su kuyusu hayratı sayesinde bir köydeki çocuklar, insanlar ve mahlukat temiz suya kavuşacak.

Ufak bir miktar bağışta bulunarak bu kuyunun açılışına destek olabilir veya kendi adınıza, vefat eden sevdiklerinizin adına ya da sevdiğiniz bir zatın adına müstakil su kuyusu açtırabilirsiniz.

Projemizi paylaşarak daha çok insana ulaşmamıza yardımcı ol!
Katkıda Bulunanlar

Alcin Tuncel

April 24, 2022

Amount Donated
£101.42

Anonymous

April 19, 2022

Amount Donated
£50.81

Anonymous

April 19, 2022

Amount Donated
£91.30

Anonymous

April 19, 2022

Amount Donated
£101.42

Ali Ali

April 17, 2022

Amount Donated
£10.00

We believe in your voice and in the power of community!

Wouldn’t you want to help children in need? Starting a fundraiser is the easiest way to do so! You can reach your goals either as a group or individually. Be sure that children are our priority and we’ll make sure that the children most in need will receive your help. Whether you’re celebrating a special occasion, e.g. birth of your child, weddings, graduations or even a first day in a job/school, in memoriam for a loved one or just because, you can start your campaign today!

START YOUR CAMPAIGN

    How We Work In 4 Steps?