Su Kampanyası

Merhum Ömer Ali Keskin

Bir köyün, yüzlerce çocuğun susuzluğuna çare oluyoruz. Sen de kampanyamıza destek olur musun?

MERHUM ÖMER ALİ KESKİN SU HAYRATI

 

“İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.”

.

12 Aralık 2021 tarihinde rahmet-i rahmana kavuşan Merhum Ömer Ali Keskin abimizin adını taşıyacak, onun sadaka-i câriyesi olacak su kuyumuzun kampanyasını başlatıyoruz. Siz değerli dostlardan da Pakistan’ın susuzluk çeken bölgelerinde, bir köy okulunun bahçesinde açılacak kampanyamıza destek olmanızı rica ediyoruz.
Ebu Hureyre (ra)’den rivayet edildiğine göre, Rasûlullah Efendimiz (sav) şöyle buyurdu: “İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.”

Yapılacak su hayratının suyu aktığı müddetçe, öncelikle çocuklar, insanlar ve tüm mahlukat bu hayrattan içtikleri su ile susuzluklarını giderdikleri, abdestlerini tazeledikleri müddetçe Ömer Ali Keskin abimizin kapanmayan amel defterine sevap olarak işlenir inşaAllah.

NEDEN PAKİSTAN

Az bilinse de Pakistan maalesef her yıl yüz binlerce çocuğun içilebilir temiz su kaynaklarının yetersizliği sebebiyle hastalandığı ve binlercesinin hayatını kaybettiği bir ülke. Açılışına vesile olacağınız su kuyusu hayratı sayesinde bir köydeki çocuklar, insanlar ve mahlukat temiz suya kavuşacak.
Ufak bir miktar bağışta bulunarak bu kuyunun açılışına destek olabilir veya kendi adınıza, vefat eden sevdiklerinizin adına ya da sevdiğiniz bir zatın adına müstakil su kuyusu açtırabilirsiniz.

Projemizi paylaşarak daha çok insana ulaşmamıza yardımcı ol!
Katkıda Bulunanlar

Emine Kartal

July 20, 2022

Amount Donated
₺350,00

MERVE ULUDAĞ

June 17, 2022

Amount Donated
₺150,00

NURTEN ULUDAĞ

June 9, 2022

Amount Donated
₺250,00

EBUBEKİR ULUDAĞ

June 9, 2022

Amount Donated
₺250,00

Bedia Orhan

May 2, 2022

Amount Donated
₺500,00

Meryem Üner

May 2, 2022

Amount Donated
₺1.300,00

NURİYE YİLMAZ

April 28, 2022

Amount Donated
₺96,94

Harun Şahin

April 28, 2022

Amount Donated
₺104,94

We believe in your voice and in the power of community!

Wouldn’t you want to help children in need? Starting a fundraiser is the easiest way to do so! You can reach your goals either as a group or individually. Be sure that children are our priority and we’ll make sure that the children most in need will receive your help. Whether you’re celebrating a special occasion, e.g. birth of your child, weddings, graduations or even a first day in a job/school, in memoriam for a loved one or just because, you can start your campaign today!

START YOUR CAMPAIGN

    How We Work In 4 Steps?