Gıda Kolisi Kampanyası

Sakarya Eğitim Kurumları

Desteklerinizle Pakistan'da 250 yetim ve fakir çocuğun ailesine gıda kolisi ulaştırıyoruz. Kampanyamızı desteklemek ister misiniz?
Bir ailenin temel gıda malzemelerinden oluşan koliler yardıma muhtaç çocukların mutfaklarında sıcak yemeğe dönüşüyor.

Dünya, üzerinde yaşayanlar için her geçen gün biraz daha yetersiz kalıyor. Hızlı ve sistemsiz nüfus artışı, tüketim modellerinde yaşanan değişimler, iklim değişiklikleri ve bilinçsiz tarım faaliyetleri gibi bir dizi sebep yüzünden gıda maddelerine ulaşım özellikle gelişmekte olan ülkelerde yaşayanlar için zorlaşıyor. 

Bu konudaki istatistikler kötü bir hikâyenin özeti şeklinde. Her gün yaklaşık 25 bin kişi açlığa bağlı olarak hayatını kaybediyor. Bunun büyük çoğunluğunun çocuklardan oluştuğunu söylemeye gerek var mı? Yine gelişmekte olan ülkelerdeki 5 yaşın altındaki çocukların %22’sinde açlık ve yetersiz beslenme nedeniyle büyüme ve gelişme geriliği görülüyor.

Covid-19 salgını çoğu aileyi hiç olmadığı kadar olumsuz etkiledi. Bu durumdan yine her zaman olduğu gibi en fazla çocuklar etkilendi. Sakarya Eğitim Kurumları olarak daima çocukların yanındayız. Maddi durumu yetersiz çocukların aileleri ile yetim çocukların ailelerine gıda yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Bir ailenin temel gıda malzemelerinden oluşan koliler yardıma muhtaç çocukların mutfaklarında sıcak yemeğe dönüşüyor.

Çocuklar mutlu, dünya mutlu.

Projemizi paylaşarak daha çok insana ulaşmamıza yardımcı ol!
Katkıda Bulunanlar

Selman A

April 10, 2023

Amount Donated
₺4.274,00

Serkan

April 25, 2022

Amount Donated
$344.39

Rukiye Büyükalp

April 24, 2022

Amount Donated
₺6.076,72

Anonymous

April 12, 2022

Amount Donated
$303.91

We believe in your voice and in the power of community!

Wouldn’t you want to help children in need? Starting a fundraiser is the easiest way to do so! You can reach your goals either as a group or individually. Be sure that children are our priority and we’ll make sure that the children most in need will receive your help. Whether you’re celebrating a special occasion, e.g. birth of your child, weddings, graduations or even a first day in a job/school, in memoriam for a loved one or just because, you can start your campaign today!

START YOUR CAMPAIGN

    How We Work In 4 Steps?